E-postadresse:
post@respublica.no

Besøksadresse:
Youngsgate 7-9
0181 Oslo

Postadresse:
Postboks 55, Sentrum
0101 Oslo

Organisasjonsnummer:
919 118 784

Kontonummer:
9001 30 81769 (Sparebank1)

 

Klikk her for flere nøkkelopplysninger 

 

Ansatte

Gine Jonassen

Salgs- og markedssjef
E-post: gine.jonassen@respublica.no
Mobil: 922 40 163

Gine Jonassen har bakgrunn som innkjøper i Ark bokhandel og vært kategori og innkjøpssjef for bok i Norli Libris. 

 

Helle Cecilie Palmer

Forlagsredaktør
E-post:
helle.palmer@respublica.no

Helle Cecilie Palmer har arbeidet i Res Publica siden august 2010. Hun er utdannet Master of Letters with distinction i Publishing Studies ved University of Stirling, UK. Helle har lang erfaring fra bokbransjen, og i Res Publica arbeider hun med bokutgivelsene.

 

Halvor Tretvoll

Redaktør 
E-post: halvor.tretvoll@respublica.no
Mobil: 402 32 470

Halvor Finess Tretvoll er redaktør i Agenda Magasin og forlaget Res Publica. Han har tidligere jobbet som redaksjonssjef i NRK Debatt, og har skrevet flere bøker.

 

Gerd Johnsen

Forlagssjef
E-post: gerd.johnsen@respublica.no
Mobil: 926 45 396

Gerd Johnsen har studert historie og litteraturvitenskap og har arbeidet som redaktør for sakprosa i Cappelen Damm og Spartacus forlag.

 

Stian Bromark

Forlegger
E-post: stian.bromark@respublica.no
Mobil:
482 79 348

Stian Bromark har bakgrunn fra avisene Ny Tid, Dagbladet og Dagsavisen, blant annet som kulturjournalist, kommentator, bokanmelder og debatt- og kommentarredaktør. Bromark har også jobbet som forlagsredaktør i Cappelen Damms dokumentaravdeling. Han har skrevet sju sakprosabøker.

 

Trine S. Jansen

Daglig leder (i permisjon)
E-post: trine.jansen@respublica.no

Trine Søreide Jansen ble ansatt i Res Publica i 2012. Trine er utdannet historiker fra Aarhus Universitet i Danmark. Hun har tidligere jobbet i Miljøverndepartementet og i Utenriksdepartementet, og tolv år ved Arbeiderbevegelsens arkiv og bibliotek.